Kam je povoleno mobilní dům umístit podle zákona?

Chystáte se zakoupit si mobilní dům, ale nejste si jisti, zda vám jeho umístění na váš vysněný pozemek povolí úřady? I když mobilní dům není klasický rodinný domek, nemůžete jej umístit jen tak, kam vás napadne. I pro umístění mobilního domu totiž platí nějaká pravidla.

Dle zákona lze mobilní dům umístit pouze tam, kde to povoluje územní plán. Váš pozemek by měl tedy spadat do povolených zastavitelných ploch. Podmínkou je také, aby mobilní dům nenarušoval okolní architekturu a byl v souladu s územním plánováním.

Zajímá vás, jak se řeší zápis mobilního domu do katastru? Je uzákoněno, že do katastru nemovitostí se mohou zapsat pouze ty stavby, které jsou se zemí spojeny pevným základem. Mobilní dům již podle svého názvu do této skupiny nespadá. To ovšem neznamená, že byste nemohli získat číslo popisné či evidenční a v domě si zařídit trvalý pobyt.

 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich mobilních domech.

Útulný dům dýchající pohodou

Moderní dům, který je nadčasový a komfortní. Pokud chcete zjistit více o atributech moderního mobilního domu tak nás neváhejte kontaktovat, dokonalé bydlení zařídíme i vám.

Recenze 3

Sen o bydlení se stal realitou

Mladá rodina si splnila dlouholetý sen. Na okraji Prahy si nechala postavit náš mobilní dům, výsledek vyrazí dech.

V klidné části hlavního města Prahy jsme postavili mobilní dům pro pro mladou rodinu. Rodiny s dětmi dnes hledají klidné a pohodové bydlení při zachování snadné dostupnosti do centra města za kulturním vyžitím. Mladému páru se dvěma dětmi se tento sen splnit povedlo. K domu mají i nádhernou zahradu, která disponuje zapuštěným krytým bazénem a relaxačními zónami s lehátky a křesly. 

Recenze 2

Dům pro mladou rodinu - prostorný, světlý a praktický

Mladá rodina z Hradce Králové, si přála dům, který bude vyhovovat jejich požadavkům, které zněl - světlý, praktický a bezúdržbový dům. Toto jsme jim splnily.

Recenze 1
Máte zájem?
/* */ /* */