Mobilní domy si kupuje stále více lidí

Mobilní domy jsou stále oblíbenější i u nás. Nový dům na vlastním pozemku můžete mít i během víkendu.
Postavit si dům je snem mnoha z nás. Ne každý se ale odhodlá k několika letům stavby svépomocí nebo si může dovolit zaplatit stavbu na klíč, případně koupit klasický dům. Výhodou proto mohou být mobilní domy.

Nejde o stavbu, ale ani karavan

Předně je potřeba poznamenat, že se samozřejmě nejedná o stavbu v pravém smyslu slova. Mobilní dům můžete zaparkovat na pozemku a nechat jej tam stát bez problémů i několik desetiletí. Kvalitní mobilní dům totiž vydrží několik desetiletí. K rozhodnutí o koupi mobilního domu vést hned několik důvodů, z nichž každý má svoji logiku. Kdy a proč si lidé kupují mobilheimy nejčastěji?

Trvalé bydlení v mobilním domě? Proč ne...

V dnešní době se mobilní domy pořizují převážně na trvalé bydlení, ale je v takovém případě nutné vybírat obzvlášť opatrně a hlavně z typů, které jsou konkrétně pro tyto účely určeny. Naše mobilní domy dodáváme i jako nízkoenergerické, v případě potřeby vám sestavíme individuální mobilní dům na zakázku. 

Mobilní dům klidně i na hypotéku

Novinkou, která platí teprve nedávno, je možnost pořídit si mobilní dům, stejně jako klasický dům, na hypotéku. Donedávna mohl být na takový objekt poskytnut úvěr na bydlení pouze za předpokladu, že má přiděleno popisné nebo evidenční číslo. Účelově vázaný hypoteční úvěr lze však nyní použít rovněž na mobilní domy, pokud jimi klient řeší bytovou potřebu.

Bez stavebního povolení

Co je potřeba vyřídit, pokud si chcete na pozemek postavit mobilní dům? Výhodou je, že není potřeba stavební povolení. Tyto domky nemusí být pevně spojeny se zemí a netýká se jich proto ani stavební povolení ani kolaudace. Na druhou stranu tak docela obejít úřady také není možné. Podstoupit je potřeba tak zvané územní řízení, které ale nebývá příiš složité, a to z toho důvodu, že je nutné domek připojit na sítě - tedy elektřinu, případně plyn, vodu a odpad. To je jediná možná potíž při umisťování mobilheimu na zvolený pozemek. Pak už potřebujete jen alespoň zpevněnou plochu pokud možno rovnou nebo vyrovnanou a můžete čekat příjezd domu.
 
 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich mobilních domech.

Útulný dům dýchající pohodou

Moderní dům, který je nadčasový a komfortní. Pokud chcete zjistit více o atributech moderního mobilního domu tak nás neváhejte kontaktovat, dokonalé bydlení zařídíme i vám.

Recenze 3

Sen o bydlení se stal realitou

Mladá rodina si splnila dlouholetý sen. Na okraji Prahy si nechala postavit náš mobilní dům, výsledek vyrazí dech.

V klidné části hlavního města Prahy jsme postavili mobilní dům pro pro mladou rodinu. Rodiny s dětmi dnes hledají klidné a pohodové bydlení při zachování snadné dostupnosti do centra města za kulturním vyžitím. Mladému páru se dvěma dětmi se tento sen splnit povedlo. K domu mají i nádhernou zahradu, která disponuje zapuštěným krytým bazénem a relaxačními zónami s lehátky a křesly. 

Recenze 2

Dům pro mladou rodinu - prostorný, světlý a praktický

Mladá rodina z Hradce Králové, si přála dům, který bude vyhovovat jejich požadavkům, které zněl - světlý, praktický a bezúdržbový dům. Toto jsme jim splnily.

Recenze 1
Máte zájem?
/* */ /* */