Na co se zaměřit při vybírání pozemku pro mobilní dům?

Zaujala vás představa bydlení v mobilním domě? Je dobré zaměřit se nejen na výběr vhodného mobilního domu, ale také pozemku, na kterém bude stát. Nemáte pozemek zatím vybraný? Zde si můžete přečíst tipy, na co se zaměřit.

Ideální pozemek pro mobilní dům by měl být dostatečně velký a také zasíťovaný. Výběr pozemku pro mobilní dům se může lišit dle toho, zda vám bude sloužit jako rekreační objekt v blízkosti přírody, nebo chcete svoje bydlení umístit do městské zástavby. Samozřejmě, že se cena i dostupnost pozemku se bude odvíjet od lokality, velikosti a dostupnosti služeb.

Pozemek, na kterém bude mobilní dům stát by měl být ideálně rovný a dobře dostupný. Věcí vašich priorit je už to, zda si přejete velkou zahradu, nebo vám postačí u mobilního domu jen malý prostor pro venkovní posezení.

Je dobré brát v potaz, že dle zákona je mobilní dům považován za výrobek plnící funkci stavby. Proto musí mít před umístěním na pozemek povolení ze stavebního úřadu, nejčastěji územní souhlas. Vybraný pozemek musí být zahrnut v územním plánu, případně je třeba jej ohlásit.

Před samotným zakoupením pozemku a mobilního domu je proto vhodné spojit se s místním stavebním úřadem a zjistit si jeho přesné podmínky pro bezproblémové umístění vašeho mobilního domu.


Navštivte naši prodejnu mobilních domů v Ostrovačicích u Brna