Časté dotazy

 

1. Proč si vybrat hotový mobilní dům, dovezete mi jej přímo na místo?

Stavba našich domů probíhá v uzavřeném prostředí n vašich halách – dům během stavby tudíž není vystaven povětrnostním vlivům (např. déšť, vlhkost, sníh atd). Nemůže se tedy stát, že do domu zateče, nebo Vám někdo poškodí neuzavřenou stavbu.
Výroba všech domů probíhá na jednom místě v naší provozovně v Ostrovačicích u Brna, které je na stavbu domu technologicky i logisticky připraveno.
Velmi rychlá výstavba, objednaný dům vám dodáme do 2 měsíců od podpisu smlouvy.
Technologické přestávky prakticky neexistují. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí se čekat na vhodné počasí a dům lze tedy zhotovit v jakémkoliv ročním období.

2. Je nutné mít stavební povolení?

Ve většině případů je dostačující tzv. ohlášení stavby (zjednodušený a zrychlený proces stavebního povolení), nicméně je nutné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Doporučujeme Vám poradit se s naším specialistou, který Vám podá přesné informace.

3. Čím se liší mobilní dům od klasické dřevostavby?

V konečném výsledku nijak. Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od běžné dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená převozem domu. Konstrukce domu je přizpůsobena převozu. Dům postavený na místě není staticky tak odolný, jako náš mobilní dům. Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb.

4. Jaká je životnost mobilních domů?

Pro konstrukci domů využíváme moderní trámkovou konstrukci z průmyslově sušených a lepených KVH hranolů. Životnost je tedy stejná jako u klasických dřevostaveb a je všeobecně udávána minimálně 80 let.

5. Za jak dlouho mi mobilní dům dodáte?

Obvykle do 2 měsíců od podpisu smlouvy, v závislosti vytíženosti výroby a typu mobilního domu.

6. Je mobilní dům vhodný k celoročnímu bydlení?

Naše mobilní domy jsou vhodné pro celoroční bydlení, úplně stejně jako klasické dřevostavby nebo zděné stavby. Díky pečlivému výběru materálů jsou energetické štítky naších domků jsou v nízkoenergetické až pasivní úrovni.

7. Mohu spojit více modulů v jeden celek?

Naše mobilní domy lze spojit do různých variant provedení. Vaše bydlení se tedy může postupně rozšiřovat dle Vašich potřeb. Veškeré domy přízpůsobujeme na míru dle přání zákazníka.

8. Lze mobilní dům financovat hypotékou?

Ano, hypoteční úvěr je naprosto běžným způsobem financování. S jejím vyřešením jsme schopni Vám pomoci.

9. Je mobilní dům stejně odolný vůči větru či sněhu jako zděná stavba?

Dřevěný dům je stavěn podle velmi přísných statických parametrů a vlivům počasí odolá stejně jako kterákoliv zděná stavba.

10. Jaká sazba DPH bude použita při pořízení mobilního domu?

Snížená sazba DPH 15%
bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení. V praxi tedy musí být stavba realizována na základě Ohlášení stavby (RD do 150 m²), nebo Stavebního povolení (RD nad 150 m²), a to na stavebním pozemku.
Základní sazba DPH 21%
bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).

11. Jaká se platí záloha při pořízení mobilního domu?

Ano, skládá se vždy 60% záloha při podpisu smlouvy, aby mohla začít výroba Vašeho domu. Zbylá částka se doplácí při předání u nás ve výrobě před odjezdem na pozemek.

12. Které základní věci nejsou započítané v ceně stavby?

V základní ceně není zahrnuta doprava, základy (betonové patky, nebo zemní vruty) a jeřáb, který osazuje modul na daném pozemku. Tyto náklady se liší u jednotlivých pozemků, proto je nemůžeme počítat do základní ceny. Připojení na IS si řeší každý klient sám na své náklady, ale rádi Vám poradíme, popř. pomůžeme vyřešit.

13. Je cenová nabídka časově omezena?

Každá cenová nabídka platí vždy po dobu 30 dní.

14. Kde a kdy si mohu prohlédnout vaše mobilní domy?

Do naší výroby můžete přijet kdykoliv od pondělí do pátku viz provozní doba.

15. Pomůžete a poradíte nám i financováním a stavebním povolením?

Ano, za pomoci našich projektantů můžeme dodat i veškerou dokumentaci pro stavební povolení. Stejně tak řešíme pro klienty financování.

16. Jak a kdo řeší připojení na IS?

Toto připojení si řeší každý klient sám na své vlastní náklady, nejlépe s místními specialisty. Modulové dřevostavby dodáváme vždy tak, že jsou kompletně připraveny k napojení na standardní přípojky inženýrských sítí.

17. Je možné si od Vás nechat postavit terasu, či přístřešek na auto?

Ano, i toto děláme dost často pro naše klienty, na základě požadavku naceníme terasu, pergolu, přístřešek na auto aj.

 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich mobilních domech.

Útulný dům dýchající pohodou

Moderní dům, který je nadčasový a komfortní. Pokud chcete zjistit více o atributech moderního mobilního domu tak nás neváhejte kontaktovat, dokonalé bydlení zařídíme i vám.

Recenze 3

Sen o bydlení se stal realitou

Mladá rodina si splnila dlouholetý sen. Na okraji Prahy si nechala postavit náš mobilní dům, výsledek vyrazí dech.

V klidné části hlavního města Prahy jsme postavili mobilní dům pro pro mladou rodinu. Rodiny s dětmi dnes hledají klidné a pohodové bydlení při zachování snadné dostupnosti do centra města za kulturním vyžitím. Mladému páru se dvěma dětmi se tento sen splnit povedlo. K domu mají i nádhernou zahradu, která disponuje zapuštěným krytým bazénem a relaxačními zónami s lehátky a křesly. 

Recenze 2

Dům pro mladou rodinu - prostorný, světlý a praktický

Mladá rodina z Hradce Králové, si přála dům, který bude vyhovovat jejich požadavkům, které zněl - světlý, praktický a bezúdržbový dům. Toto jsme jim splnily.

Recenze 1
Máte zájem?
/* */ /* */