Technické informace

 

Výhody mobilních domů

Pořizovací cena – naše mobilní domy domy díky svým obvodovým stěnám vynikají výrazně lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi. Díky užším stěnám ušetříte tedy několik metrů čtverečních podlahové plochy. Například u domu o velikosti 100m2 zastavěné plochy získáte cca 10m2 obytné plochy navíc.

Základové prvky – mobilní dům se ukládá na betonové patky, díky kterým ušetříte více než 50% nákladů ve srovnání se základovou deskou. Ušetřené peníze můžete využít např. Na nadstandardní vybavení Vašeho nového domu.

Provozní náklady mobilního domu – vzhledem k vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem je možné zachovat velmi vysoký komfort bydlení, při udržení nízkých nákladů na provoz a vytápění objektu (třída energetické náročnosti B).

Suchý proces výstavby – naše modulové domy montujeme v krytých halách. Stavět lze tedy po celý rok a bez technologických přestávek.

Zobrazit více informací.

Postup při pořízení mobilního domu

Vážení zákazníci, pro představu jsme celý proces při pořízení vašeho mobilního domu popsali v těchto 10 krocích?

Pokusili jsme se zde co nejstručněji shrnout celý průběh od prvotní schůzky až po Váš nový začátek bydlení.

 1. Úvodní konzultace
 2. Cenová nabídka
 3. Kontrola dostupnosti a možností Vašeho pozemku
 4. Zahájení tvorby projektu – půdorysy a vizualizace
 5. Definitivní upřesnění a odsouhlasení cenové nabídky
 6. Podpis smlouvy o dílo – složení 70 % zálohy z celkové ceny
 7. Po zaplacení zálohy následuje okamžité zahájení výroby
 8. Průběh a dokončení výroby domu
 9. Předání dokončeného mobilního domu a doplacení zbylé částky
 10. Převoz modulu a usazení na pozemek – můžete se nastěhovat

Zobrazit více informací.

Doprava a usazení mobilního domu

Přeprava

Na začátku jednání o dodávce modulového domu k Vám zašleme našeho zkušeného technika, který vyhodnotí dostupnost Vašeho pozemku. Dle možností kamionové přepravy se omezuje velikost jednotlivých modulů na maximální rozměr 13 x 4,5 metru.

Manipulace

Nakládka, vykládka i usazení modulového domu probíhá vždy pomocí autojeřábu. Jeřáb je vždy volen individuálně podle velikosti  a hmotnosti modulu, potřebného dosahu ramene a okolního manipulačního prostoru. Doba potřebná pro vykládku a usazení je cca 2 hodiny.

Základové prvky

Díky tomu, že opravdu nejsou potřeba standardní betonové základy, dochází k velké finanční úspoře. Tyto peníze lze využít například pro nadstandardní vybavení Vašeho nového domu.

Zobrazit více informací.

Mobilní domy na míru

Naše zkušenosti jsou dlouholeté a velmi obsáhlé, a proto se nebráníme žádnému Vašemu požadavku, protože zákazník je u nás vždy na prvním místě.

Pokud jste si nevybrali z naší nabídky typových modulových domů, velmi rádi Vám vypracujeme individuální projekt modulového domu na míru.

Vy máte své sny a představy o bydlení a my jsme tu proto, abychom je uměli splnit. Zpracujeme Vám klasické i složitější zadání pro stavbu. Vždy přitom klademe důraz na Vaše osobní přání, představu a maximální funkčnost celého řešení. Nechte si proto u nás vytvořit projekt mobilního domu nebo si přineste svůj projekt, pokud nějaký máte. My Vám ho naceníme a postavíme.

Zobrazit více informací.

Připojení na inženýrské sítě

Naše mobilní domy jsou vždy připraveny k připojení na standardní přípojky inženýrských sítí.

1) Voda

Přívod vody do domu je řešen standardní přípojkou pro vodovodní potrubí. Vývod odpadů i přívod vody je umístěn na okraji domu. 

2) Odpady

Odpady mají každý vlastní vývod. Vývod z kuchyně (průměr vývodu je min. 50 mm). Vývod z WC (průměr vývodu je min. 50 mm).

3) Elektro

Doporučený jistič pro připojení modulových dřevostaveb je 3 x 25A. Přívodní měděný kabel do centrální rozvodné skříně domu s hlavním 32A vypínačem musí mít průměr min. 6 mm.

Připojení IS si zajišťuje klient sám na vlastní náklady. Připojení domu na inženýrské sítě trvá 3-4 hodiny.

Zobrazit více informací.

Možnosti vytápění

Pro naše modulové dřevostavby používáme pouze elektrické systémy vytápění. Pro více informací jsme Vám samozřejmě k dispozici.

Zobrazit více informací.

Fasáda

Modulové domy nabízíme v různých variantách provedení fasády – od klasických dřevěných obkladů, přes moderní cementotřískové až po standardní pastovité silikonové omítky.

Zobrazit více informací.

Sedlová střecha

Sedlová střecha je historicky nejběžnějším typem střechy používaným stovky let až dodnes po celém světě. Tvarově se jedná o šikmou střechu, která má dvě střešní roviny s přímočarým hřebenem, dvěma okapy a dvěma štíty. Šikmou střechou je přitom myšlena stavební konstrukce nad chráněným vnitřním prostředím, která je vystavená přímému působení atmosférických vlivů. Podle všeobecně rozšířeného trendu v současném stavebnictví se šikmá střecha skládá z nosné střešní konstrukce, jednoho nebo několika střešních plášťů oddělených vzduchovými vrstvami a doplňkovými konstrukcemi a prvky. Dříve bývaly střechy jednoplášťové bez větrací mezery pod krytinou. Dnes se nejčastěji realizují dvouplášťové střechy s pojistnou hydroizolační folií a větrací mezerou, která je přibližně 4 cm pod taškami.

Zobrazit více informací.

Stavební povolení

Jaké dokumenty obsahuje kompletní stavební povolení:

 • Projektové energetické hodnocení
 • Situační mapa
 • Doprovodná a technická zpráva
 • Statický posudek stavby
 • Širší vztahy v územním plánu
 • Výpisy oken
 • Půdorys základů
 • Půdorys střechy
 • Půdorysy a řezy stavby
 • Půdorys elektroinstalace
 • Půdorys rozvodů
 • Půdorys hromosvodu
 • Půdorys a schéma připojení
 • Protokol u určení vnějších vlivů
 • Půdorys a schéma zapojení stavby
 • Technická zpráva elektroinstalací
 • Půdorys základů
 • Koordinační situační mapy osazení stavby
 • Zdravotechnická zpráva
 • Dodatečné dokumenty a ustanovení

Stavební povolení vám dokážeme vyřídit.

Zobrazit více informací.

 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich mobilních domech.

Útulný dům dýchající pohodou

Moderní dům, který je nadčasový a komfortní. Pokud chcete zjistit více o atributech moderního mobilního domu tak nás neváhejte kontaktovat, dokonalé bydlení zařídíme i vám.

Recenze 3

Sen o bydlení se stal realitou

Mladá rodina si splnila dlouholetý sen. Na okraji Prahy si nechala postavit náš mobilní dům, výsledek vyrazí dech.

V klidné části hlavního města Prahy jsme postavili mobilní dům pro pro mladou rodinu. Rodiny s dětmi dnes hledají klidné a pohodové bydlení při zachování snadné dostupnosti do centra města za kulturním vyžitím. Mladému páru se dvěma dětmi se tento sen splnit povedlo. K domu mají i nádhernou zahradu, která disponuje zapuštěným krytým bazénem a relaxačními zónami s lehátky a křesly. 

Recenze 2

Dům pro mladou rodinu - prostorný, světlý a praktický

Mladá rodina z Hradce Králové, si přála dům, který bude vyhovovat jejich požadavkům, které zněl - světlý, praktický a bezúdržbový dům. Toto jsme jim splnily.

Recenze 1
Máte zájem?
/* */ /* */