Doprava a usazení mobilního domu

 

Přeprava

Na začátku jednání o dodávce modulového domu k Vám zašleme našeho zkušeného technika, který vyhodnotí dostupnost Vašeho pozemku. Dle možností kamionové přepravy se omezuje velikost jednotlivých modulů na maximální rozměr 13 x 4,5 metru.

Manipulace

Nakládka, vykládka i usazení modulového domu probíhá vždy pomocí autojeřábu. Jeřáb je vždy volen individuálně podle velikosti a hmotnosti modulu, potřebného dosahu ramene a okolního manipulačního prostoru. Doba potřebná pro vykládku a usazení je cca 2 hodiny.

Základové prvky

Díky tomu, že opravdu nejsou potřeba standardní betonové základy, dochází k velké finanční úspoře. Tyto peníze lze využít například pro nadstandardní vybavení Vašeho nového domu.

1) ZEMNÍ VRUTY
Nejmodernější způsob pro založení dřevostavby. Používají se ocelové, žárově zinkované „vruty“. Zemní vruty jsou testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž. Přesný výběr vhodného zemního vrutu a jejich počet proběhne na základě zkoušky únosnosti půdy přímo na pozemku zákazníka. Montáž trvá zlomek času oproti době potřebné pro vykopání a vybetonování základů. Základy lze okamžitě zatížit, odpadá technologická přestávka po betonáži, kopání, betonování a odvoz vykopané zeminy. Pomocí zemních vrutů můžeme vyrovnat terénní nerovnosti. Zemní vruty jsou demontovatelné a lze je opětovně použít na libovolném pozemku.

Při založení základů vám odpadají náklady za:

  • výkopy a odvoz zeminy, odvodnění, hydroizolace, měření radonu
  • pozemek zůstává čistý bez devastace
  • základový systém Bayo.s odpovídá požadavkům na bleskem svodná a uzemňující zařízení
  • vruty jsou instalovány během 1 dne včetně zemní tahové zkoušky

Tuto službu pro klienta zajišťujeme my. Spolupracujeme s firmami, které se této činnosti věnují. 

2) Betonové patky
Musí být umístěny rovnoměrně pod celou stavbou. Betonové patky musí vždy sahat do nezámrzné hloubky (cca 0,8 m). Dle únosnosti zeminy a velikosti stavby se průměr patek pohybuje v rozmezí 40 – 60 cm. Nad zemí je zpravidla ztracené bednění. Pro vhodnou povrchovou úpravu terénu mezi jednotlivými základovými prvky je použita geotextilie, která je vhodná proti prorůstání plevele a vrstva kačírku, nebo makadamu.

3) Betonové pásy
Jsou umístěny podélně pod domem ve formě pásů ve vzdálenosti cca 1,5m od sebe s přesahem 30cm na terénem, aby bylo zajištěno provětrávání pod modulem.

Přípravu betonových patek, případně betonových pasů můžeme zajistit. Po případně si zajišťuje klient sám na základě námi dodané technické dokumentace.

 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich mobilních domech.

Útulný dům dýchající pohodou

Moderní dům, který je nadčasový a komfortní. Pokud chcete zjistit více o atributech moderního mobilního domu tak nás neváhejte kontaktovat, dokonalé bydlení zařídíme i vám.

Recenze 3

Sen o bydlení se stal realitou

Mladá rodina si splnila dlouholetý sen. Na okraji Prahy si nechala postavit náš mobilní dům, výsledek vyrazí dech.

V klidné části hlavního města Prahy jsme postavili mobilní dům pro pro mladou rodinu. Rodiny s dětmi dnes hledají klidné a pohodové bydlení při zachování snadné dostupnosti do centra města za kulturním vyžitím. Mladému páru se dvěma dětmi se tento sen splnit povedlo. K domu mají i nádhernou zahradu, která disponuje zapuštěným krytým bazénem a relaxačními zónami s lehátky a křesly. 

Recenze 2

Dům pro mladou rodinu - prostorný, světlý a praktický

Mladá rodina z Hradce Králové, si přála dům, který bude vyhovovat jejich požadavkům, které zněl - světlý, praktický a bezúdržbový dům. Toto jsme jim splnily.

Recenze 1
Máte zájem?
/* */ /* */